dekorativní motivdekorativní motivdekorativní motivdekorativní motiv

Agrochemie - doporučení na říjen

3. 10. 2013

TRÁVNÍKY:
Podzimní výživa trávníku – Na podzim je důležitá výživa trávníku, abychom trávník dostali do výborné kondice před zimou. Od září až do poloviny listopadu aplikujeme na trávník speciální podzimní výživu trávníku. Na podzim již nepotřebujeme, aby se trávník táhl do výšky, ale zaměřujeme se na posílení kořenového systému rostliny a její odolnosti proti stresovým situacím. Podzimní trávníková hnojiva mají snížený obsah dusíku, minimum fosforu a naopak zvýšený obsah draslíku.

Podzimní trávníková hnojiva mají tyto výhody:
- Zaručují dobré přezimování trávníku
- Odolnost trávníku proti vymrzání
- Prevence proti houbovým chorobám
- Schopnost trávníku lépe čelit nepříznivým vlivům

Ochrana proti chorobám trávníku: Důležitá je prevence. Trávník na podzim vertikulujeme, zbavíme biologických zbytků a spadaného listí. Chemickou ochranu proti plísni sněžné lze provést fungicidním přípravkem ORTIVA.

JÁDROVINY, PECKOVINY

MONILIÓZA PLODŮ - U peckovin můžeme k chemické ochraně použít: HORIZON 250 EW 0,075–0,1 % (7,5–10 ml/10 l vody) 

 U jádrovin lze moniliovou hnilobu omezit, pokud se provede pozdní ošetření proti strupovitosti před sklizní některým z povolených přípravků. Termín ošetření se řídí podle délky ochranné lhůty použitého fungicidu.
DELAN 700 WDG 0,07 % (7g/10 l vody/100 m2)  
SYLLIT 65 WP
0,075–0,1 % (7,5–10 g/10 l vody/100 m2)

ČESNEK   - moření
Moření stroužků česneku proti háďátku zhoubnému provádíme před výsadbou po dobu 6-12 hodin přípravkem SULKA NEW. Moření česneku proti houbovým chorobám provádíme před výsadbou po dobu 20 minut, ale vždy až po namoření proti háďátku zhoubnému. Pro toto moření lze použít přípravek ROVRAL AQUAFLO.